YUVARLAK AHŞAP DİREK
AHŞAP ÇİT
AHŞAP EV
AHŞAP MERDİVEN
BANK
BEKÇİ KULUBESİ
BÖLÜCÜ PARAVAN
ÇOCUK OYUN EVİ
ÇÖP KOVASI
DECK
GiRiŞ TAKI
KAMELYA
KÖPEK KULÜBESİ
OYUN GRUBU
PERGOLA
PİKNİK MASASI
SAKSI

AHŞAP BOYALARI

HEMEL TİK YAĞI

HEMEL Tik Yağı’nı suyla yoğun temasta olan tüm dış mekan ahşap ürünlerinde, bahçe mobilyalarında ve teknelerde rahatlıkla ve güvenle kullanabilirsiniz. Ahşaba derinlemesine nüfuz eden, su itici özellik kazandıran, besleyici ve koruyucu bir yağdır.

 

Nasıl Uygulanır?

Hemel Tik Yağı'nı fırça ile uygulayın. Hemel Tik Yağı kullanıma hazırdır. Ürün inceltilmeden, fırça veya kısa tüylü rulo ile uygulanmalıdır.

 

Kaç Kat Uygulama Yapılmalıdır?

Genellikle tek kat uygulama yeterlidir. Su iticiliğinin ve korumanın artırılması amacıyla ikinci kat uygulanabilir. İkinci kat uygulanacaksa ilk katın tamamen kuruması beklenmeli ve yoklama zımparası yapılmalıdır.

İpuçları

Nelere dikkat edilmeli?
Ürün kullanım öncesinde ve kullanım esnasında iyice karıştırılmalıdır. Uygulama yağmurlu, çok sıcak havalarda ve sıcaklığın 4oC’nin altında olduğu durumlarda yapılmamalıdır. Uygulama öncesinde yüzeyde kir, eski boya ya da vernik kalıntısı varsa temizlenmelidir. Bunun için tercihen 100-120 numara zımpara kullanılmalı ve zımparadan sonra yüzey nemli bir bezle silinerek tozdan arındırılmalıdır.


Uyarı: Aşırı miktarda doğal yağ içeren tik, iroko gibi ahşapların uygulamadan önce yağdan arındırılması gerekir. Bu yüzden yüzey zımparadan önce selülozik tinerle temizlenmelidir. Temizleme işlemi sonrasında yüzeydeki tinerin kuruması için beklenmelidir.

 

Uygulama alanı ne kadardır?
1 litre HEMEL Tik Yağı tek katta 12-15 m2 alanı örter. Alınacak olan sonuç ahşap türüne bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

 

Kuruma süresi nedir?

 Ortalama 20oC sıcaklıkta ve yeterli havalandırmanın olduğu ortamda dokunma kuruluğuna ulaşma süresi yaklaşık 4 saattir. İkinci kat uygulaması için en az 16 saat beklenmelidir.

Bakım hangi zaman aralıklarında yapılır?

HEMEL Tik Yağı'nın uygulandığı yüzeylerin bakımını, ahşabın cinsine ve maruz kaldığı hava koşullarına göre 1 veya 2 yılda bir yapmak yeterlidir.

 

 ANA SAYFA | HAKKIMIZDA | ÜRÜNLERİMİZ | ÜRETİMLERİMİZ
YAPI MALZEMELERİ | REFERANSLARIMIZ | İLETİŞİM