YUVARLAK AHŞAP DİREK
AHŞAP ÇİT
AHŞAP EV
AHŞAP MERDİVEN
BANK
BEKÇİ KULUBESİ
BÖLÜCÜ PARAVAN
ÇOCUK OYUN EVİ
ÇÖP KOVASI
DECK
GiRiŞ TAKI
KAMELYA
KÖPEK KULÜBESİ
OYUN GRUBU
PERGOLA
PİKNİK MASASI
SAKSI

AHŞAP BOYALARI

HEMEL DECK STAIN

HEMEL Deck Stain ahşap dek zeminler için özel olarak geliştirilmiş kullanıma hazır su bazlı bir üründür. Özel formülasyonu ile her tip dış mekan ahşap zemin döşemesinde yarı şeffaf, mat bir görünüm oluşturur ve içerdiği kaymayı önleyici görünmez mikro tanecikler yoluyla zeminlere kaymazlık özelliği kazandırır. HEMEL Deck Stain UV direnci çok yüksek, olumsuz hava koflullarının film tabakasında oluşturduğu çatlamaya ve soyulmaya karşı dirençli, sert ve dayanıklı, su geçirmez özelliklere sahip mükemmel bir boyadır.

Nasıl Uygulanır?

Kullanmadan önce ve kullanım esnasında iyice karıştırılmalıdır. Yağmur yağma olasılığı varsa uygulama yapılmamalıdır. Uygulama için havanın ve ahşap yüzeyin sıcaklığı 10°C’nin üzerinde ve ahşabın nemi %20’nin altında olmalıdır. Ürün kullanıma hazır olduğundan su ile inceltilmemelidir.

Yüzey Hazırlığı

Yeni Ahşap: Nispeten kaba zımparayla (80-100 no’lu) zımparalanmış, temiz ve yağdan arındırılmış olmalıdır. İroko ve tik gibi doğal ekstratlar ve yağ içeren ahşap türlerinde HEMEL Deck Stain uygulamasına başlamadan önce yapışmanın iyi olması için ahşabın yüzeyi selülozik tiner ile temizlenmelidir. Yüzey tamamen kuruduktan sonra, tekrar zımparalanmalı (80-100 no’lu) ve tozdan arındırılmalıdır.
Eskimiş Ahşap: Yıpranmış ya da rengi değişmiş ahşap zımparalanmalı (80-100 no’lu) veya HEMEL Ahşap Yüzey Temizleyici kullanılarak temizlenmelidir.

Önceden Boyanmış veya Verniklenmiş Ahşap: Boyalı/vernikli yüzey zımparalanmalı (80-100 no’lu) ve tamamen temizlenmelidir.

 

Fırça ya da rulo ile temiz yüzeye 1. katı sürün   6 saat sonra zımparalamadan 2. katı sürün

Uygun kuruma koşullarında dokunma kuruluğu 2 - 6 saattir. İkinci kat uygulanmadan önce, ilk katın tamamen kuruması beklenmelidir. Ahşap türüne bağlı olarak 5L. ile 2 katta yaklaşık 40m2 alanı boyar.

Depolama

Ürün donmaya karşı korunmalı ve kullanım sonrası kapağı kapatılmalıdır.

Bakım

Bakım yapılacak ahşap yüzey kirden arındırılarak temiz ve kuru olmalı, eskimeye bağlı olarak HEMEL Deck Stain 1-2 kat uygulanmalıdır. Güneş ışınlarına yoğun maruz kalan yüzeyler ile yağmur, kar ve yüksek nemli iklim koşullarında kullanılan deklerin, uygulamadan 1 yıl sonra bakım amaçlı kontrol edilmesi tavsiye edilir.

Temizleme

Uygulama sırasında kullandığınız araç - gereci bol suyla yıkayarak temizleyin.

Dikkat

Kaymazlık özelliğinin etkilenmemesi için, boyalı yüzeyin tozdan ve kirden arındırılmasına ve temiz tutulmasına dikkat edilmelidir.

 ANA SAYFA | HAKKIMIZDA | ÜRÜNLERİMİZ | ÜRETİMLERİMİZ
YAPI MALZEMELERİ | REFERANSLARIMIZ | İLETİŞİM